Bukowina Tatrzańska

 

Bukowina Tatrzańska to idealne miejsce na wypoczynek, oderwanie się od codziennego życia oraz na spotkanie z fascynującym góralskim folklorem.

Na terenie gminy Bukowina Tatrzańska znajdują się wspaniałe tereny narciarskie, zimą sztucznie dośnieżane, wieczorami oświetlone, z pełnym zapleczem gastronomicznym. Nasi goście mogą skorzystać ze stacji narciarskich zarówno w Bukowinie Tatrzańskiej, jak i pobliskich Białce Tatrzańskiej, Jurgowie, Czarnej Górze czy Małym Cichym. 

Łatwe tereny spacerowe, z których można podziwiać najpiękniejsze widoki na Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę w Beskidach. Z Bukowiny Tatrzańskiej wiedzie popularna trasa turystyczna do Morskiego Oka. Goście mogą skorzystać również ze ścieżek kolarstwa górskiego, spróbować raftingu oraz jazdy konnej, a także skorzystać z bogatej oferty restauracji i karczm kuszących potrawami kuchni regionalnej.
 
- - -
 
 
Atrakcje, jakie mogą znaleźć na miejscu nasi Goście:

Tatry

         Na terenie gminy Bukowina Tatrzańska leżą Tatry Wysokie z takimi skarbami jak Morskie Oko, Rysy, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Orla Perć, Wołoszyn czy Świnica.

Wspaniałe tereny narciarskie

         w Białce Tatrzańskiej, obsługiwane przez 5 kolei krzesełkowych w ośrodkach narciarskich "Kotelnica Białczańska" i "Bania" oraz przez 10 wyciągów orczykowych;
         
w Bukowinie Tatrzańskiej, obsługiwane przez 2 koleje krzesełkowe w ośrodkach narciarskich "Turnia" i "Rusin-ski" oraz przez 16 wyciągów orczykowych;

          w Jurgowie, obsługiwane przez kolej krzesełkową i 2 wyciągi orczykowe w ośrodku narciarskim "Hawrań";

          w Czarnej Górze, obsługiwane przez kolej krzesełkową i wyciągi orczykowe w ośrodku narciarskim "Koziniec".


 Baseny termalne:
         
"Terma Bukovina" - zespół 12 basenów / 6 wewnętrznych i 6 zewnętrznych / z wodą termalną o temperaturze 28 - 36oC, może przyjąć 5 000 osób dziennie.
"Terma Bania" - Kompleks Terma Bania tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 - 38°C. Woda wykorzystywana w Termie Bania pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów, a jej początkowa temperatura to 72°C. Do basenów trafia po oddaniu części energii cieplnej, zachowując przy tym cenne mikroelementy. 

 Łatwe tereny spacerowe
 
oferujące najpiękniejsze widoki na Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę w Beskidach.

Ścieżki dla kolarstwa górskiego 
 
Idealne tereny do kolarstwa górskiego i szosowego oraz coroczne Tour de Pologne, odbywające się na terenie gminy Bukowina Tatrzańska 

Rafting 

Spływ łodziami pontonowymi i kajakami po Białce, jedynej w Polsce rzece typu alpejskiego.

Ośrodki jazdy konnej.

Słynne imprezy folklorystyczne 
 
Sabałowe Bajania (sierpień), Góralski Karnawał (luty), Muzyczna Zohylina (sierpień).

Restauracje regionalne.

i wiele innych ...
 
źródło : http://ugbukowinatatrzanska.pl/